27.1.2013


Ahoj miláčkové ,

tak dneska ještě drobet mimo potápění směrem v nadačnímu fondu OMDC ( www.omdc.cz ), o němž byla řeč minule. Kdo netuší, vo co go, nechť nahlídne o jeden příspěvek zpátky.  Převčírem se vrátil z jedný zahraniční cesty zakladatel a šéf tohodle fondu Jirka Pergl a pozítří zase odjíždí do Keni, ale i tak jsme stihli probrat všechno důležitý a poskytnul mi taky výpisy z účtů, na který chodí Vaše příspěvky, takže mi teď dovolte podat hlášení. Popravdě ta skladba je úplně jiná, než jsem očekával. I s ohledem na to, že na FB a na webu to vidělo několik tisíc lidí a desítky jich i kladně reagovali, očekával jsem množství menších příspěvků. Přišlo jich ale dvacet větších, v rozmezí 1 - 2 tisíce korun, vesměs od mejch dlouholetejch kamarádů, což v součtu znamená, že máme na kontě z 30 tisíc "cihel" potřebných koncem srpna 2013 k dnešnímu dni nějakých 4700 i s mejma 2000 a zhruba 2000 je ještě na cestě, což dělá téměř 7000 cihel na dětskej domov v Keni. Řek bych slušnej začátek a každopádně strašně moc za celej Nadační fond One More Day for Children a jeho správní radu mám poděkovat. Začínaji se hlásit i první firmy, kterým posíláme návod a potvrzení pro uplatnění daru v účetnictví, totéž může udělat i živnostník nebo soukromá osoba - na požádání rád zašlu vše potřebný. Přemýšlím v čem je problém, že vůbec nikdo neposlal třeba stovku, asi tenhle nápad pomoct dětem v Africe zapadnul mezi stovky jiných, se kterejma se člověk za rok potká a potažmo lehce otupí. Každopádně pořád stojíme o každou kačku, o nasdílení minulýho příspěvku na FB i o dobrý nápady. Letos budeme i pár procent utržených na Manjaně rovnou přeposílat do fondu.

   No a teď přeci jenom něco podvodničení. Byli jsme na pár dní v lednu na Manjaně hlavně ošetřit lodě a začít každoroční zdlouhavý martirium s vyřizováním papírů a nejrůznějších nesmyslů. Původní neuvěřitelný zprávy, že s ohleden na vstup Hrvatů do Unie se všechno výrazně zjednoduší se tak docela nepotvrdily a navíc nutně potřebuju na letošní sezonu zaměstnat o dva instruktory víc, což je v zemi s 25ti procentní nezaměstnaností velkej problém. Letos máme zas už touhle dobou rekordní počet nahlášenejch podvodníků - kolem 250ti lidí, z čehož je 59 kurzantů na OWD i AOWD a to nás pochopitelně těší. Výzva hlavně pro naše dlouholetý náfštěvníky a kamarády - koukejte si zabukovat požadovanej termín, než bude pozdě ! Mně potom trhá srdce vám nedokázat vyhovět, nejsme nafukovací a víc podvodníků, než dokážeme na 100% vošetřit, nigdy neberem. Vůbec nejde o platbu, na tu je spousta času, ale nemůžeme držet místa jen tak, kdyby se někdo náhodou přihlásil. Minimálně 4 turnusy už sou zaplněný víc než z 80ti procent.

   No a ve finále jedna omluva. Potřeboval sem se dopátrat jednej soudružky, co sem vygůgloval pouze její profil na FB, taxem si ho ve slabej chvíli na svý méno na chvilku taky založil, abych moh navázat spojení. Lehce nechápu ty cestičky páč vlezlej FB krutě nesnáším, ale ňáko se to bleskem "rozkřiklo" po tejhle síti a přišlo mi za první den přesně 217 výzev jakože od přátel. Sorry, nepřipojil sem žádnýho z vás a zrovna koumám, jak ten profil bezestopy zasejc zlikvidovat. Tak to neberte vůbec osobně, Manjana jako taková profil má a se mnou to už lepší nebude.     Howgh   Náčelník

 

Of course, possible side effects caused by the poor quality of drugs and public access to your personal information. Canadian RX Pharmacy http://canadiantoprx.com/buy-nolvadex-online-cheap/ is known as a customer-oriented platform that cares about the maximal safety of its clients and the protection of their vulnerable information. Trusted privacy policy and high confidentiality level prevent any type of data leakage, so you may be confident your personal, payment, delivery and medical information will never be passed to third parties.